Hakkımda

2000 yılında Psikolog olarak başladığım meslek serüvenimde, insanoğlunun geçirdiği tüm evrelerine tanıklık etmek amacıyla farklı deneyim alanlarında bulundum. Çocuk, ergen, yetişkin ve yaşlıların bulunduğu farklı kurumlarda Psikolog ve Eğitim Uzmanı olarak çalışmalarım oldu. Insanın kendini doğru tanımasının, ikili ilişkilerde kendini doğru konumlandırmasının psikolojik dengesinin sağlanması ve yaşam enerjisini arttırmadaki önemini fark ettim.

Özellikle, 17 yıla yakın bir süredir psikolojik sorunların daha küçük yaşlardan itibaren oluşmadan yani “testi kırılmadan önce” çözülebileceğini fark ettim. Bu nedenle, anne, babalara ve eğitimcilere yönelik Aile ve Yetişkin Eğitimcisi ve Psikolog olarak psikoterapi ve psikoeğitim faaliyetlerinde bulundum. 2010 yılından itibaren yetişkinliğe adım atmaya çalışan gençlerin ergenlik çağı problemleri ve yetişkin yaşamının daha doyumla yaşanabilmesi için bireysel psikolojik destek ve terapi çalışmalarına yoğunlaştım.

2013’ten itibaren CKDE Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde Ergen Terapisti ve Yetişkin Terapisti olarak İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir’de deneyimlerimi danışanlarımın yaşamlarına aktarmasına yardımcı oluyorum. Psikoterapinin danışanın yaşamına özgü yaklaşımla ele alınmasının önemli olduğunu düşündüğüm için farklı psikoterapi uygulamalarını danışanın yaşam kalitesini arttırabilmesi için kullanıyorum. Evli ve bir kız babasıyım.

Görüşmek üzere…

Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma, Başarı için Öğrenci ve Ailelere Öneriler

Sınav Kaygısını Nasıl Aşalım? Sınav Kaygısı konusundaki bu yazıyı, önemli sınavların hayatımıza girdiği …

Kadınların ve Erkeklerin Aldatma Psikolojisi

Kadınların ve erkeklerin aldatma psikolojisi, başa gelen, yakınlarımızın yaşadığı veya sinema, dizi ve sanat eserlerinden …

Okula Gitmek Istemeyen Ergen ve Çocuklar

Okula gitmek istemeyen ergen ve çocuklar, hayatınızın gerginlik yaratan yeni konusu olmaya başladıysa bu yazı size …