Hakkımda

2000 yılında Psikolog olarak başladığım meslek serüvenimde, insanoğlunun geçirdiği tüm evrelerine tanıklık etmek amacıyla farklı deneyim alanlarında bulundum. Çocuk, ergen, yetişkin ve yaşlıların bulunduğu farklı kurumlarda Psikolog ve Eğitim Uzmanı olarak çalışmalarım oldu. Insanın kendini doğru tanımasının, ikili ilişkilerde kendini doğru konumlandırmasının psikolojik dengesinin sağlanması ve yaşam enerjisini arttırmadaki önemini fark ettim.

Özellikle, 21 yıla yakın bir süredir psikolojik sorunların daha küçük yaşlardan itibaren oluşmadan yani “testi kırılmadan önce” çözülebileceğini fark ettim. Bu nedenle, anne, babalara ve eğitimcilere yönelik Aile ve Yetişkin Eğitimcisi ve Psikolog olarak psikoterapi ve psikoeğitim faaliyetlerinde bulundum. 2010 yılından itibaren yetişkinliğe adım atmaya çalışan gençlerin ergenlik çağı problemleri ve yetişkin yaşamının daha doyumla yaşanabilmesi için bireysel ve çiftlere psikolojik destek ve psikoterapi çalışmalarına yoğunlaştım.

Psikoterapinin danışanın yaşamına özgü yaklaşımla ele alınmasının önemli olduğunu düşündüğüm için farklı psikoterapi uygulamalarını danışanın yaşam kalitesini arttırabilmesi için kullanıyorum. Farklı insan problemlerinin çözümü için Stratejik Çift Terapisi, Kısa süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi, Stratejik Aile Terapisi, Psikodinamik Psikoterapi, Kanıta Dayalı Kognitif Davranışçı Terapi, EMDR Terapisi, Transaksiyonel Analiz, Etki Odaklı Ergen Terapisi yaklaşımlarını kullanmaktayım. Evli, bir kız ve bir erkek çocuk babasıyım.

Görüşmek üzere…

Psikoloji alanındaki yazılarım ve eğitimlerimden haberdar olmak isterseniz
e-posta grubuma katılabilirsiniz.

Adres: Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı Gardenya 7-1 Blok (McDonald’s üzeri) Kat:5 D:32
Ataşehir/İstanbul

E-Mail: psikologdenizdogruoz@gmail.com

Telefon: 0537 443 00 09  – 0533 746 77 14